کبودی اطراف چشم بعد از جراحی بینی

توسط فروردین ۹, ۱۳۹۶ مقالات بدون نظر
کبودی اطراف چشم بعد از جراحی بینی

کبودی اطراف چشم بعد از جراحی بینی :

کبودی اطراف چشم بعد از جراحی بینی در اکثر قریب به اتفاق بیماران شایع است و امری طبیعی محسوب می شود چرا که در طول جراحی تغییراتی در بافت های بینی و استخوان چهره ظاهر می شود که به این ترتیب خون و مایعات مترشحه داخلی در محدوده اطراف چشم ، گونه ها و بینی جمع می شود که در نتیجه شاهد تغییر رنگ و تیرگی این نواحی خواهیم بود . ممکن است بیماران در روز های ابتدایی پس از جراحی بینی خود از پیدایش این کبودی ها و تیرگی ها نگران شوند ولی باید به این عزیزان خاطرنشان کرد که این مسئله با گذشت چند روز به کل رفع می شود و پس از طی دوره نقاهت ، چهره فرد روز به روز زیباتر خواهد شد .

کبودی اطراف چشم بعد از جراحی بینی

حقایق کبودی های جراحی بینی :

بیشتر کبودی های صورت پس از جراحی بینی به دلیل اعمال جراحات جزیی بوده و بعد از گذشت ۵ الی ۷ روز به خودی خود برطرف می شوند . اگر این آثار بسیار شدید و طولانی باشند ، نمایانگر شدت تغییرات و جراحات داخلی است و بازه زمانی بیشتری را برای بهبودی می طلبند .

علل شایع کبودی اطراف چشم بعد از جراحی بینی عبارتند از : بروز ضربه به استخوان تیغه میانی ، پیشانی و استخوان های نزدیک به چشم . گاه ممکن است علایم دیگری با این عارضه همراه باشند علایمی چون درد ، ورم و تغییر شکل چهره . چنانچه با علایم زیر مواجهه داشتید ، در سریع ترین زمان ممکن پزشک خود را در جریان قرار داده و با او تماس بگیرید :

– کاهش نیافتن کبودی ها پس از چند روز

– بیشتر شدن درد

– علایم عفونی مثل : تب ، گرمی و چرکی شدن یا سرخ شدن رو به افزایش پوست .

– تغییر رفتار بیمار به نحو غیرعادی . تغییراتی چون : فراموشی ، حالت تهوع ، کاهش سطح بینایی ، عدم توانایی در چرخش چشم ها و نگاه کردن به سمت و سوهای دیگر .

درمان کبودی اطراف چشم بعد از جراحی بینی :

درمان های خانگی عبارتند از :

– قرار دادن کمپرس سرد و سبک بر روی نقاط کبود به نحوی که هیچ گونه فشاری به بینی وارد نشود و یک پارچه تمیز بین پوست و کمپرس قرار گیرد .

– عدم قرار دادن گوشت سرد بر روی پوست . این امر به علت وجود باکتری های پنهان گوشت ، خطر آفرین است .

– مصرف داروهای تجویزی پزشک در موعد های مشخص روزانه .

– استراحت کافی

با تشکر مدیریت سایت دکتر علیرضا حلاج ، جراح بینی کرمان و جراح فک و صورت .

ارسال نظر

13 − هفت =