جراحی فک

توسط بهمن ۹, ۱۳۹۵ مقالات بدون نظر
جراحی فک

جراحی فک:

دکتر علیرضا حلاج متخصص جراحی دهان ، فک و صورت با توانمندی و دانش به روز خود ضمن بهره مندی از تجربه ارزشمند در زمینه جراحی های زیبایی صورت به خصوص جراحی فک ، شما را در این امر یاری نموده و در جهت کسب زیبایی ایده آل تا آخرین مراحل درمان همراه شما عزیزان خواهد بود . متن حاضر اطلاعاتی را در رابطه با جراحی فک در اختیارتان می گذارد . با ما همراه باشید :

جراحی فک

اصول زیبایی شناسی :

مسئله پر اهمیت برای داشتن زیبایی ایده آل ، وجود تناسب و تعادل در چهره است  به این منظور لازم است اجزا چهره با یکدیگر هماهنگ بوده و هارمونی لازم و معمول در فرم و چینش اعضا رعایت شود . در مورد فک بسیاری از افراد می پندارند که تاثیری در زیبایی ندارد در حالی که اگر تعادل سایزی و فرمی آن به هم بخورد شاهد از دست رفتن زیبایی و تحت تاثیر قرار گرفتن فرم کلی صورت خواهیم بود. برای رسیدن به زیبایی ایده آل تنها نمی توان به اصلاح یک جز پرداخت بلکه برخی از اجزای صورت در حالتی که از زیبایی محروم باشند ، بر ماهیت و جلوه سایر اجزای چهره تاثیر گذارده و زیبایی آنها را تحت الشعاع قرار می دهد.

ناهنجاری های فک :

مسائل فرمی و شکلی فک با عنوان ناهنجاری فک خوانده می شوند برخی از ناهنجاری های این ناحیه منشا مادرزادی داشته ، برخی دیگر وراثتی و برخی به علت بروز سوانح یا بیماری ها رخ می دهند.

در مورد جراحی زیبایی فک و تاثیرگذاری آن در چهره هر دو فک بالا و پایین بررسی می شوند  هرچند در بسیاری از موارد بیماران با مشکلات فرمی فک پایین دست به گریبانند اما تاثیر فک بالا نیز در از دست رفتن زیبایی چهره کمرنگ نیست . گاه دندان ها و وضعیت قرار گیری آنها بر این مشکل صحه گذاشته و چنانچه تنها مسائل فک برطرف شود ، ممکن است دندان های مشکل ساز همچنان به زیبایی فرد لطمه وارد کنند. در موارد کثیری ، ناهنجاری های فکی می توانند در اثر رشد زیاد یا عقب ماندگی رشد بروز کنند که رشد زیاد یک فک یا هر دو و یا برعکس رشد کم یک فک یا هردو تعادل ناحیه مورد نظر را به هم زده و فرد را نیازمند جراحی فک می کند.

اینفوگرافیک جراحی فک

درمان :

در بسیاری از موارد جراحی فک از نوع عمل های تیمی است و با هم اندیشی و همکاری جراح دهان ، فک و صورت و متخصص ارتودنسی صورت می پذیرد لازم به ذکر است که دندان های فرد نیز در این عمل اهمیت زیادی داشته به این ترتیب اصلاح هماهنگی فک و دندان ها علاوه بر تخصص جراحی فک ، تخصص دندان پزشکی را نیز می طلبد و در بعضی بیماران پیش از اقدام به جراحی فک ، درمان ارتودسی تجویز می شود تا دندان ها فرم ایده آل و منظمی به خود بگیرند در نهایت ناهنجاری های فکی طی جراحی فک برطرف خواهند شد.

با تشکر مدیریت سایت دکتر علیرضا حلاج جراح دهان ، فک و صورت .

ارسال نظر

سه × 5 =