جراحی بینی استخوانی

توسط شهریور ۷, ۱۳۹۵ جراحی بینی یک نظر

عمل جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی
امروزه جراحی زیبایی بینی یکی از پر طرفدار ترین جراحی ها در حوزه ی زیبایی است، دقت در انتخاب جراح بینی کرمان می تواند در نتیجه ی بعد از عمل بینی تاثیر به سزایی داشته باشد.

جراح بینی خوب

مهم ترین ویژگی یک جراح بینی خوب برای عمل بینی تجربه و تبحر اوست. برای این منظور باید به نمونه کارهای وی و البته نظر بیماران سابق توجه ویژه ای داشته باشید.
دقت در انتخاب جراح و تحقیق در رابطه با شیوه ی جراحی وی می تواند در آنچه شما انتظار دارید و آنچه از جراحی دریافت می نمایید تاثیر دارد.

یک جراح خوب برای بینی علاوه بر علم جراحی ، تخصص لازم برای رفع مشکلات تنفسی و البته هنر و شناخت علم زیبایی شناسی را لازم دارد.

قبل از جراحی بینی با پزشک به خوبی صحبت نمایید و مشاوره های لازم را از وی دریافت کنید ، همچنین تصاویر جراحی های قبلی او را بررسی کنید و در رابطه با نتیجه ی منطقی بعد از جراحی از وی سوالات لازم را بپرسید .
در صورتی که معیارهای شما با نظر جراح هماهنگ بود می توانید نسبت به جراحی زیبایی بینی اقدام نمایید.

نکته :
نوع بینی در نتیجه ی بعد از جراحی تاثیر به سزایی خواهد گذاشت .
جراحی بینی استخوانی

انواع بینی

همان طور که می دانید نتیجه ی جراحی بینی رابطه ی مستقیمی با نوع بینی و پوست بیمار دارد . یکی از مهم ترین موارد فرم استخوان بینی و استحکام غضروف های آن است که می تواند در ظاهر نهایی بینی نقش داشته باشد.

تفاوت بینی استخوانی و گوشتی

برای اینکه بخواهید فرق بینی های استخوانی و گوشتی را متوجه شوید باید به نمونه کارهای دکتر حلاج در قسمت گالری دقت نماید در  برخی از افراد  شکل ظاهری بینی پهن بوده و سوراخ  های بینی بزرگ می باشد . پوست بینی در این بینی های ضخیم بوده و در ابتدا جراح بینی برای عمل این گونه بینی ها باید با غضروف هایی پیوندی و یا گرافت و پروتز های بینی استکلت بینی را تقویت کند. اما در بینی های استخوانی بیشتر بینی را استخوان تشکیل داده است و پوست بینی نازک است و تغییر شکل بینی راحت تر انجام می گیرد. نقص های بینی های استخوانی معمولا از سمت نیم رخ و یا سه رخ بیشتر دیده می شود و به همین دلیل  اعتماد به نفس افراد را کاهش می دهد.

بینی استخوانی

این نوع بینی غضروف محکم و استخوان قوی دارد ، اغلب این نوع بینی ها دارای قوز و انحراف هستند و به ظاهر باریک و بلندشان معروف هستند .
بینی های استخوانی پوست نازکی دارند و البته پره های آن کوچک و باریک است . بینی های استخوانی گزینه های مناسبی برای جراحی بینی از نوع فانتزی و یا عروسکی هستند.

بسیاری از متقاضیان جراحی بینی که این نوع بینی را دارا هستند بعد از عل جراحی از نتیجه ی آن راضی خواهند بود ، زیرا این نوع بینی تغییرات ایجاد شده حین جراحی را به خوبی نشان می دهد .
یک بینی استخوانی می تواند معایب زیر را داشته باشید:
قوز
انحراف
گرفتگی
عدم تقارن
سایر موارد …

عمل زیبایی برروی بینی های استخوانی

بینی های استخوانی نیاز شدیدی به برداشتن قوز و از بین بردن انحرافات دارند ، اصلاح تیغه ی بینی معمولا با شکستن استخوان بینی همراه است و بعد از آن نیز می توان فرم دهی به آن را انجام داد .
بینی های استخوانی بعد از جراحی دچار کبودی و تورم کمی خواهند شد و دوره ی نقاهت بعد از آن نیز کوتاه است .

آیا بینی من استخوانی است ؟؟

برای شناخت دقیق نوع بینی نیاز به مراجعه به متخصص خواهید داشت ، تا نوع بینی و البته میزان تغییراتی که می توان برروی بینی تان انجام شود مشخص گردد .
بینی های استخوانی ظاهر بلند وباریکی دارند که تقریبا سفت و مستحکم هستند.با مراجعه به جراح بینی می توانید موارد مهم و ضروری در رابطه با نوع بینی تان را بررسی نمایید .

نتیجه ی جراحی برروی بینی های استخوانی

همانطور که بیان شد ،بینی های استخوانی برای جراحی زیبایی بینی ایده آل هستند و می توان بعد از جراحی یک بینی طبیعی ، فانتزی یا عروسکی داشت . البته توجه داشته باشید که تمامی تغییرات ایجاد شده برروی بینی با توجه به فرم کلی چهره و تناسب بین اجزای صورت خواهد بود .

هر گونه تغییر در ساختار بینی شما، حتی جزئی ترین تغییر، تغییرات بسیاری را در ظاهر شما ایجاد می کند. این تغییرات در راستای جلب رضایت بیماران صورت می گیرد. در برخی بیماران، تغییرات ساختاری بیشتری نیاز است و در برخی موارد، جراح بینی ثانویه و یا جراح بینی خوب ترمیمی باید انجام شود. این جراحی تقزیبا یک سال بعد از جراحی بینی اولیه و بعد از اینکه تورم و کبودی بینی التیام یافت، انجام می شود.

افرادی که بینی با پوست نازک، و استخوان و غضروف محکم هستند، اصطلاحا دارای بینی استخوانی و یا غضروفی هستند. جراحی بینی استخوانی به مراتب آسان تر از جراحی بینی گوشتی می باشد.

نتایج جراحی بینی استخوانی، چند هفته تا چند ماه بعد از جراحی قابل روئت خواهد بود. در این بازه زمانی، شما متوجه تغییرات تدریجی در ظاهر بینی خود خواهید بود. بینی های استخوانی به دلیل داشتن تورم و کبودی کمتر، اغلب دوران نقاهت کوتاه تری را دارند، و نتایج جراحی سریع تر در بیماران آشکار خواهد شد. این دسته از بیماران، از نتیجه جراحی رضایت بیشتری را نیز دارند و کمتر به فکر انجام جراحی بینی ترمیمی می افتند.

نتیجه جراحی بینی استخوانی تا حد بسیار زیادی، به تجربه و دانش جراح بستگی دارد، به این دلیل که: همان طور که قبلا گفته شد، افراد با بینی استخوانی، پوست نازکی دارند، در نتیجه کوچک ترین تغییرات انجام شده بر روی بینی، و هم چنین مشکلات ساختاری بینیبعد از عمل مشخص خواهد شد. پس در نتیجه، جراح بایستی تمامی جوانب و به ویژه پوست بیمار را که جزء مهم ترین عوامل تاثیرگذار در روند جراحی است را در طی جراحی در نظر بگیرند.

احتمال بازگشت جراحی بینی استخوانی بسیار کم است. اما بیماران باید تمامی مراقبت  های بعد از عمل و نکات گفته شده از سوی پزشک، به خصوص چسب زدن بعد از جراحی را رعایت کنند، تا علاوه بر تسریع روند بهبودی، بهترین نتیجه ممکن از جراحی را داشته باشند.

 

آیا امکان جراحی بینی از روی عکس وجود دارد ؟

بسیاری از مراجعین در زمان مشاوره به همراه خود یک عکس از بازیگران و یا افراد مشهور به همراه می آورند و انتظار دارند که بینی آن ها بعد از جراحی شبیه به آن ها شود ، این یک تصور غلط است که جراح می تواند بینی شما را درست مثل بینی فلان بازیگر جراحی نماید . به یاد داشته باشید که یک تصویر می تواند تصورات ذهنی شما از نتیجه ی جراحی را بیان کند و جراح نیز در صورت امکان ( تطابق بین چهره ی شما و عکس منتخب) بینی را طبق معیار های شما جراحی می نماید .

اما در این مورد باید به یاد داشت که :

اولا فرم و حالت کلی چهره با عکسی که به همراه دارید تطابق داشته باشد
دوما جنس و نوع بینی و همچنین پوست شما با مدلی که انتظار دارید یکسان باشد .

از گفته های بالا می توان به این نتیجه رسید که نوع بینی و ضخامت پوست به شدت در نتیجه آن تاثیر می گذارد.
نکته : تصاویر پخش شده در شبکه های اجتماعی و مجازی از بازیگران و هنرپیشه ها دستخوش گریم های حرفه ای نرم افزار های گرافیکی هستند از این رو دقت در انتخاب عکس ها نیز می تواند شما را از گمراهی خارج کند.
هرچه انتظار شما از نتیجه ی جراحی منطقی تر باشد ، جراحی بینی برای شما لذت بخش تر خواهد بود ، زیرا این عمل زیبایی علاوه بر تجربه و علم پزشکی نیاز به هنر و شناخت دقیق اصول زیبایی شناسی دارد. بینی شما بعد از جراحی باید متناسب با اجزای صورتتان در نظر گرفته شود .

با تشکر مدیریت سایت دکتر علیرضا حلاج

یک نظر

ارسال نظر

چهار × 4 =