ترمیم بینی

توسط دی ۵, ۱۳۹۵ مقالات بدون نظر
جراحی ترمیم بینی

عمل جراحی ترمیم بینی:

برای رفع ایرادات ایجاد شده در اثر جراحی قبلی بسیاری از افراد اقدام به جراحی ترمیم بینی می کنند؛ ایرادات موجود ممکن است توشط پزشک دیگری به وجود آمده باشد یا اینکه خود فرد مراقبت های پس از عمل را به درستی رعایت ننموده و موجب بروز ناهنجاری هایی برای بینی خود شده باشد.

جراحی ترمیمی یا جراحی ثانویه گونه ای از جراحی بینی است که طی آن اقدام به بازسازی ساختار بینی و برطرف نمودن ناهنجاری های تنفسی و بویایی می نمایند و پس از انجام آن در اکثر موارد بیمار رضایت خاطر بیشتری خواهد داشت. در این عمل، جراح بینی به وضعیت سپتوم، موقعیت قرارگیری تیغه میانی و سایر غضورف ها توجه کرده و بهترین تصمیمات را اتخاذ می نماید.

جراح بینی:

برای کسب موفقیت بیشتر از نتایج جراحی توصیه می شود در انتخاب پزشک جراح خود دقت کافی را به خرج دهید؛ تخصص، تجربه کافی، توانایی و دانایی جراح بینی کلیه نگرانی هایتان را برطرف خواهد کرد و احتمال بروز خطرات و عوارض پس از جراحی به کمترین میزان می رسد. چرا که عمل ترمیم بینی به مراتب حساس تر و حرفه ای تر از جراحی های معمول است.

 

جراحی ترمیم بینی

عمل ترمیم بینی:

این جراحی می تواند تحت بی هوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام شود و در صورت خواست بیمار در بی حسی موضعی از داروهای خواب آور استفاده شود. بسته به وضعیت بینی و شرایط بیمار ، روش جراحی یا به صورت بسته یه صورت باز می باشد. مدت زمان انجام عمل در صورت عدم استفاده از گرافت، بین ۱ تا ۲ ساعت بوده و پس ۲ ساعت از اتمام جراحی بیمار می تواند به خانه بازگردد.

عارضه کجی بینی و ناهماهنگی سوراخ ها، در جراحی ترمیمی بینی به آسانی بر طرف می شوند و نیز قوز پل بینی با برداشت غضروف های اضافی میسر بوده که با تجربه و مهارت پزشک جراح باقی ناهنجاری های بینی شناسایی و رفع می گردند.

لازم به ذکر است که جراحی ترمیمی یا ثانویه بینی بسیار سخت تر و پیچیده تر از جراحی های معمول است و در مورد بسیاری از بیماران بافت های غضروفی نیاز به ترمیم و جایگزینی دارند که برای این کار پزشک جراح از گرافت استفاده خواهد کرد در این صورت مدت زمان انجام عمل طولانی تر می شود.

 

پس از انجام جراحی ترمیم بینی:

اقدامات پس از عمل بینی شامل موارد متعددی است که مهم ترین آنها به شرح زیر می باشند:

مراجعه به پزشک در موعد مقرر و دفعات لازم و عمل به توصیه های او

محدود کردن تحرکات بدنی در روز های اول و خودداری از انجام حرکات ورزشی تا یک الی دو ماه پس از جراحی

مصرف غذاهای نرم در یک تا دو هفته پس از انجام جراحی و بعد از آن استفاده زیاد از مواد غذایی سالم.

استحمام طبق نظر پزشک ولی معمولا در روز های ابتدایی توصیه نمی شود.

مصرف دخانیات تا یک ماه پس از جراحی ممنوع است .

با تشکر مدیریت سایت دکتر علیرضا حلاج، جراح بینی، صورت و ایمپلنت.

ارسال نظر

16 + 12 =