بارداری بعد از جراحی بینی

توسط اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۶ مقالات بدون نظر
بارداری بعد از جراحی بینی

بارداری بعد از جراحی بینی :

اثرات عمل بینی یا جراحی بینی فقط مختص روز های بعد از جراحی نیست بلکه لازم است تا دراز مدت فرد ملاحظاتی را داشته باشد تا به نتایج دلخواه برسد . به این دلیل که جراحی بینی بسیار پیچیده است و اثرات آن تا ماه ها باقی می ماند به این ترتیب لازم است بیمار صبر کرده تا بعد از سپری شدن دوره نقاهت نتایج جراحی را بررسی کند تا کنون روشی برای جراحی بینی ابداع نشده که فرد را زود به نتایج دلخواه برسند و عارضه های سطحی تا روز های اول را در بر نداشته باشد ؛ به دلیل دستکاری پوست بینی و بافت های زیرین تورم و التهاب پوست طبیعی است و تا روز های بهبود کبودی و خون مردگی زیر پوست زمان می برد . در میان خانم ها  درصدی از متقاضیان جراحی بینی که از این روش برای زیبایی یا درمان کمک می گیرند ، نگران بارداری بعد از جراحی بینی هستند این عزیزان می پندارند که بارداری و زایمان بر فرم بینی اثر گذاشته و حالت آن را تغییر می دهد در این خصوص ابعاد جراحی مذکور را در دوره بارداری و پس از آن بررسی می کنیم .

بارداری بعد از جراحی بینی

زمان ماسب برای بارداری :

بسیاری از خانم ها می پرسند که تا چه زمانی پس از جراحی بینی می توان باردار شد ؟ اکثر پزشکان جراح بینی این عقیده را دارند  که بعد از سپری شدن دوران بهبودی ، استحکام یافتن ساختمان بینی و خونرسانی به بافت های دستکاری شده فرد مجاز است زندگی روزمره خود را از سر گرفته و برای ادامه دادن سیر طبیعی زندگی هیچ مانع پزشکی نخواهد داشت . اما برای مطمئن شدن از اتمام دوره بهبودی لازم است فرد  تحت معاینه پزشک جراح بینی قرار گیرد تا بعد از کسب اطمینان هیچ گونه استرسی وجود نداشته باشد .

تاثیر بارداری بر فرم بینی :

در دوره بارداری تغییرات زیادی در بدن خانم ها ایجاد می شود یکی از واضح ترین این تغییرات ورم های ناحیه ای است در رابطه با بینی ، این ورم ها معمولا تیغه بینی را حجیم کرده و موجب افزایش میزان مخاط خواهند شد ، پس از متراکم شدن حفرات سینوسی که ناشی از بروز تغییرات همه جانبه در بدن هستند ، فرد نگران می شود که مبادا این تغییرات و فرم نامطلوب برای همیشه باقی بماند اما این طور نیست . خوشبختانه پس از زایمان ورم های ایجاد شده از بین می روند و ظاهر بینیِ عمل شده همچون قبل از بارداری خوش تراش و زیبا می شود .

با تشکر مدیریت سایت دکتر علیرضا حلاج جراح بینی کرمان ، فک و صورت .

ارسال نظر

دو × 3 =